Jak dodać stronę do Menu w WordPress

Jak dodać stronę do Menu w WordPress?

12 maja 2022

Jeżeli używany przez nas szablon obsługuje tworzenie i edycje Menu w panelu administracyjnym (a znaczna większość tych profesjonalnych obsługuje), możemy w łatwy sposób dodawać lub usuwać stamtąd dowolne pozycje.

Oprócz dodawania tam kategorii, czy wpisów, możemy także dodać dowolną podstronę lub link do jakiejkolwiek innej strony internetowej, lub podstrony w naszym serwisie.

Dodawanie strony do Menu w WordPress

1Zaloguj się do panelu administracyjnego.
2W Menu po lewej stronie wybierz: Wygląd -> Menu.
3Utwórz nowe Menu lub edytuj istniejące.
4Dodaj strony, które chcesz umieścić w Menu.

Aby dodać podstronę lub stronę zewnętrzną, wybierz z listy “Własne odnośniki” i wprowadź adres URL oraz tekst odnośnika. Po wprowadzeniu danych w pola naciśnij “Dodaj do menu”.

Dodawanie strony do Menu w WordPress
5Dodaj strony, które chcesz umieścić w Menu.
6Upewnij się, że w sekcji “Ustawienia Menu” masz zaznaczoną swoją główną lokalizację w “Wyświetl lokalizację” i naciśnij “Zapisz menu”.

Jak edytować Menu WordPress w kodzie szablonu?

Niektóre szablony nie umożliwiają dynamicznej zmiany elementów i trzeba dokonać jej w kodzie.

W tym przypadku nie ma jakiejś uniwersalnej solucji, ponieważ kod menu może różnić się w zależności od używanego przez Was menu.

Kod odpowiedzialny za menu możecie zwykle znaleźć w pliku header.php w głównym katalogu szablonu.

Przed dokonywaniem jakichkolwiek zmian w kodzie, polecam przygotować kopię zapasową, zwłaszcza jeżeli zmiany wykonujecie bezpośrednio na serwerze.

Odszukajcie sekcję odpowiadającą za navbar i spróbujcie ręcznie dodać kolejną pozycję na bazie poprzednich. Jeżeli choć trochę znacie HTML, powinniście sobie poradzić.